top of page

מסלול הלימודים המקיף והמקצועי
 להדרכה ואימון הורים
בשיטת EMBT

להגשים את עצמך
דרך עשיית שינוי בעולם

9b48ed_88d8f0517ba24c728d0be987911decab.

באפשרותך להירשם, לשלם דמי הרשמה ולהבטיח את מיקומך בלימודים ובאפשרותך לקבוע פגישה טלפונית/זום/פרונטלית כדי לבדוק התאמה

הדרכת הורים מתחילה בהקשבה ואהבה
מתוך ראיית גדולתם של ההורים באשר הם
והבנת הקושי והאתגרים שבדרך

ליצירת קשר: 050-6950957

מהי שיטת EMBT?

EMBT אלו הם ראשי תיבות של Emotional Mind Body Therapy

בתחילת הדרך, התמקדנו בהכשרת מטפלים ומאמנים רגשיים לילדים ונוער.

ככל שגדלנו והפכנו לאחד מבתי הספר המובילים בתחום, כך גבר הצורך לתת כלים ולהכשיר מטפלים ומדריכים להורים, הצורך הראשון התעורר מאותם בוגרים שמטפלים בילדים ונוער ונתקלים בצורך ללוות, להדריך ולסייע להורים.

בהמשך ראינו שקיים צורך רחב יותר וששיטת העבודה שלנו מאפשרת להורים לעצור לרגע, להתבונן, לבחון ולעשות שינוי של ממש. דרך העבודה שלנו גם מביאה להורים ידע רב להכרת שלבי התפתחות הילד והביטוי שלהם בהתנהגות, ברגשות ובמערכות יחסים וגם מאפשרת להורים למצוא את הכוחות הפנימיים וליישם את הידע והכלים ולהביא לשינוי משמעותי בכל התנהלות הבית והמשפחה.

במהות השיטה אנחנו לא באים רק להדריך, אלא לאפשר להורים ליצור פניות רגשית ונפשית כדי להוציא מעצמם את הכי טוב שאפשר, עבורם ועבור הילדים.

 

מה זה בעצם אומר?

שיטת EMBT היא שיטת טיפול אינטגרטיבית המורכבת ממספר גישות עיקריות ומשלבת אותן זו בזו בצורה מושלמת. כל הגישות והשילוב ביניהן נלמדים במסלול הלימודים המקיף להדרכת הורים:

1. אימון אישי. גישה המביאה שיח וחקירה בהקשבה ייחודית, אוהבת, מכילה ובלתי שיפוטית שיוצרת מרחב נקי, מחבק ונוח להורים. חווית הקשבה נקיה ולא שיפוטית עוזרת להורים להירתם לתהליך. בחלק זה של הלימודים, אנחנו לומדים להקשיב, לשאול שאלות, לנהל את התגובות האוטומטיות שלנו כמטפלים ושלהם ההורים. לומדים לסמוך, לראות את הגדולה והכוחות שיש בכל הורה שנפגוש ולהראות לו אותם. אנחנו לומדים ומתרגלים כיצד לשים את היחסים בינינו ראשונים במעלה. לומדים לזהות ולעבוד עם רגשות ולהקשיב לגוף ולתחושות. לומדים לדבר עובדות ולנהל שיח מקרב.

2. טיפול רגשי. גישה המביאה כלים מדויקים לעבודה רגשית. נלמד לעבוד עם רגשות,  להבין ולהכיל רגשות ולהדריך את ההורים כיצד לפרק רגשות שאינם משרתים אותם. 

3. מיינדפולנס. גישה המביאה את כלי המדיטציה, נשימות, הקשבה לגוף ולתחושות והקשבה למחשבות ומנגישה את כל אלו להורים ככלי להתפתחות, לריפוי והעצמה. נלמד לעבוד עם שיפוטיות, פחד, חוסר ביטחון ודומיהם והכל באמצעות המיומנות לעצור לרגע ורק להיות. בחלק זה נעמיק בלימוד ובתרגול של הפילוסופיה העתיקה מהמזרח, בצורה ובדרך שמתאימות לחיינו כאן בעידן של היום כדי לאפשר התפתחות תודעתית וחופש.

מהיכן מגיעה השיטה?

EMBT היא פרי פיתוח שלנו, ומבוססת על ניסיון רב בשנים בעבודה עם אלפי ילדים, ומאות הורים ואנשי חינוך. בין אם זה בתוך מערכת החינוך ובין אם בקליניקה פרטית מצליחה. מאחורינו ניסיון של למעלה מעשור בליווי הורים וילדים וכן צוותי חינוך בכל מה שקשור ליחסים מכבדים מבוססי תקשורת מקרבת, הצבת גבולות ממקום אוהב, דואג ואכפתי, ניהול משברים ושחרור רגשות הרסניים, 

אנחנו ערים למצוקה הגדלה והולכת של הורים וילדים ולכן אנחנו מחפשים אתכם. אתם, שמחפשים להיות שם להקשיב, להכיל, להדריך וללוות בדרך.

מה עוד נכלל בלימודים?

מסלול הלימודים מקיף ומכסה את כל ההיבטים של הגישות שמוזכרות למעלה, מהתיאוריה ומה עומד מאחוריה וכיצד ליישם ולהתאים מבחינה מעשית למפגש עם ההורים. הלימוד מועבר דרך חוויה, עבודה, דיון והתנסות אישית.

המסלול מקיף ידע רב על שלבי התפתחות הילדים בכל הגילאים, בהיבט הרגשי, התודעתי והפיסי והשפעתם זה על זה, וכיצד מתווכים להם את החיים, בכל שלב ושלב. נלמד להכיר ולהבין את הצרכים הבסיסיים שלהם שמובילים אותם למה שנתפס כהתנהגויות "לא הגיוניות" וכיצד לענות על צרכים אלו בפשטות.

נחקור ביחד את נושא הצבת גבולות, ענישה וסמכות אוהבת ונכיר כלים פרקטיים ליצירת הרמוניה בין הורים לילדים.

בנוסף ללימוד המקצועי ועל-מנת לסייע לבוגרים לעסוק ולהצליח בתחום, אנחנו משלבים ליווי והדרכה גם ברמה האישית והעסקית:

1. הצעדים להקמת עסק מצליח.

2. דרכים לשיווק פה לאוזן ונוכחות דיגיטלית ברשת.

3. ריטריט קצר לתרגול ועבודה פנימית.

4. ליווי אישי.

5. 45 שעות של פרקטיקום (סטאז').

למי מיועדים הלימודים?

מסלול הלימודים פתוח למי שמרגישים בתוכם את השליחות והדחיפות להביא ריפוי לעולמם של הורים וילדים, מי שאוהבים ילדים ומבינים הורים ומוכנים לתרום את חלקם להפיכת עולמם של ההורים, הילדים ועולמנו אנו, לפשוט ולמקום טוב יותר.

הלימודים הינם לימודי תעודה ומכוונים, בעיקר, למי שרוצים לפתוח עסק עצמאי בתחום או להרחיב את העסק הקיים גם לתחום הדרכת הורים.

אין צורך בידע מוקדם.

מה מקבלים המסיימים?

בסיום הלימודים ולאחר עמידה בכל דרישות הלימודים תוענק לך תעודת הסמכה להדרכת הורים בשיטת EMBT.

בואו להיות הריפוי עבור הורים לילדים

איך נרשמים? מתי, איפה וכמה?

להרשמה יש להשאיר פרטים בטופס. לאחר השארת פרטים, ייפתח דף תשלום ללימודים, בו ניתן הקדים ולתפוס מקום. 

הלימודים הם לימודי ערב, בימי ראשון.

מסלול הלימודים הקרוב:

יתקיים בימי ראשון בשעות 17:30 - 21:00 ויחל בתאריך 05.02.2023.

משך הלימודים 22 מפגשים (כחצי שנה) + 45 שעות פרקטיקום.

סה"כ כ-150 ש"א.

עלות מסלול הלימודים 9,800 ש"ח. 

לבוגרי בית הספר שלנו במסלולים שונים, תינתן הנחה.

הלימודים מתקיימים בנס ציונה (עם נגישות נוחה לרכבת) .

הלימודים הם פרונטליים היברידיים. קיימת אפשרות ללמידה בזום.

הפנייה היא לגברים ונשים כאחד.

עדיין מתלבטים?

השאירו פרטים ודברו איתנו

האם זה הזמן שלך לבחור בעצמך?

מנחי הקורס:

מנחי הקורס, בת-אל גרוסמן לב, שירן שחר קידר ויריב גרוסמן. כולנו עוסקים בתחום הטיפול וההנחיה למעלה מעשור. בוגרי הכשרות שונות ומרובות בתחום הטיפול וההנחיה. ומשמשים כמנטורים למטפלים בתחום.

bottom of page