top of page
EMBT_Logo_transparent.png
להביא אנשים להאמין בעצמם ולאהוב את עצמם כפי שהם

בית ספר שהוא בית למטפלים
מחזור מספר 11 יוצא לדרך

מסלול הלימודים המקיף והמקצועי
להכשרת מאמנים ומטפלים רגשיים לילדים ונוער

ההזדמנות שלך להגשים את עצמך
להביא ריפוי לילדים ולחיות בחופש כלכלי

ברוח התקופה

ראשית, אנחנו רוצים לאחל החלמה מהירה וריפוי מלא לחיילים ולאזרחים הפצועים (פיסית, רגשית ונפשית). אנחנו גם מאחלים לחטופים ולכלל החיילים והאזרחים לשוב במהרה לביתם. ובכלל, אנחנו רוצים לאחל לכולנו כעם וכבני אדם, שנצא מחוזקים ומאוחדים ושנמצא את הדרך לחיות בשלום פנימי וחיצוני.

מאז ה- 07.10.23 אנחנו עוברים פה תקופה מאתגרת מהרבה בחינות. ההשפעה שיש למצב הנוכחי ניכרת בתחומים רבים, ביניהם תחום רגשי, נפשי, בריאותי, כלכלי, חברתי והביטחון האישי. כמובן שיחד עם זה, גם הצורך במטפלים רגשיים הולך ועולה ומורגש מאוד.

מורגש גם הצורך להתאים את דרכי הטיפול למצב הקיים, שאינו דומה לשום דבר שהכרנו.

לצד אלה, ההחלטה על הרשמה ללימודים בתקופה של חוסר וודאות וחוסר יציבות, גם היא מאתגרת ודורשת אומץ.  

כחלק מתהליך ההרשמה וקבלת ההחלטות, נשמח להיפגש, להקשיב, לתמוך ולסייע בקבלת ההחלטה הנכונה לך.

9b48ed_88d8f0517ba24c728d0be987911decab.

אנחנו רוצים לברך אותך על שהקשבת לקריאה הפנימית והגעת לפה. אנחנו שמחים על ההזדמנות להיפגש כאן באופן וירטואלי. אבל בשביל לאפשר לך להגשים את מה שהתחיל בהקשבה לקריאה הפנימית, חשוב להשאיר פרטים:

עוד רגע אחד מזמנך, לפני מילוי הפרטים:
האם עצרת לרגע ובדקת? האם הקשבת לקריאה הפנימית?

* ברשותך, אנחנו רושמים ללימודים רק מי שמגיעים בעקבות הקשבה פנימה והליכה עם הלב.

אנחנו מודעים לכך שיש לא מעט חששות
כשפונים לכיוון של טיפול בילדים
ולכן אצלנו לא רק לומדים
אלא גם עוברים תהליך משמעותי
שמכין אותך לטפל ולעבוד עם ילדים
בצד המקצועי  הרגשי המנטלי והפרקטי

מהי שיטת EMBT?

EMBT אלו הם ראשי תיבות של Emotional Mind Body Therapy.

בוגרי הקורס מקבלים תעודה של מטפלים רגשיים בשיטת EMBT.

 

מה זה בעצם אומר?

שיטת הטיפול EMBT היא שיטת טיפול אינטגרטיבית המורכבת מארבע גישות עיקריות ומשלבת אותן זו בזו בצורה מושלמת. הגישות והשילוב ביניהן נלמדים במסלול הלימודים:

1. אימון ילדים ונוער. גישה המביאה הקשבה ייחודית, אוהבת, מכילה ובלתי שיפוטית שיוצרת מרחב נקי, מחבק ונוח לילדים ומספקת להם חווית הקשבה שלא חוו בשום מקום. בחלק זה של הקורס, נלמד להקשיב, לשאול שאלות, ליצור מרחב מכיל המאפשר חקירה והתפתחות, לנהל את התגובות והרגשות שלנו כמטפלים.

נלמד לסמוך, לראות את הגדולה והכוחות שיש בילד שיושב לפנינו, ולהראות לו אותם. נלמד ונתרגל כיצד לשים את היחסים בינינו ראשונים במעלה. נלמד לזהות ולעבוד עם רגשות, להקשיב לגוף ולתחושות, לדבר עובדות ולנהל שיח מקרב.

2. טיפול רגשי לילדים ונוער. גישה המביאה כלים מדויקים לעבודה רגשית עם ילדים. נלמד לעבוד עם רגשות, לפתוח רגשות באמצעות קלפים, ציור, משחק ופעילויות שונות. ניחשף לספרות מקצועית, נלמד וננתח ביחד את התורות הקיימות בתחום, נלמד ונתרגל כיצד להכיל רגשות שונים של ילדים, תוך גילוי אמפתיה רבה, מבלי להזדהות.

3. מיינדפולנס לילדים ונוער. גישה המביאה את כלי המדיטציה, הנשימות, ההקשבה לגוף והקשבה למחשבות ומנגישה אותם לילדים ונוער. נלמד לעבוד עם שיפוטיות, פחד, חוסר ביטחון, תסכול, חוסר אונים ודומיהם, בעיקר באמצעות המיומנות לעצור לרגע ורק להיות. נלמד איך לאפשר לילד להיות, פשוט להיות הוא. בחלק זה נעמיק בלימוד ובתרגול של פילוסופיה עתיקה מהמזרח, בצורה ובדרך שמתאימות לחיינו כאן בעידן של היום.

4. טיפול אנרגטי וטיפול בטראומות. בחלק זה נכיר ונלמד לשלב עבודה אנרגטית בצורה שתתאים לילדים ותעשה איתם פלאים. הכלים, רובם, מקורם בשיטה נוספת שנקראת תודעת ריפוי אשר תוקשרה ופותחה על-ידי קרן לוי ויריב גרוסמן ואשר נלמדת בארץ, מאז שנת 2017 ומכשירה מטפלים בתודעת ריפוי. זוהי גישה עוקפת תודעה שעובדת מצוין עם כל הגילאים. אחד היתרונות שלה הוא עבודה עם אלו שלא אוהבים לדבר או פחות משתפים פעולה עם משחק והפעלות שונות. התוצאות של תודעת ריפוי בטיפול בילדים, הן מרחיקות לכת בכל התחומים (האישי, החברתי, הלימודי, ההישגי והבריאותי). בנוסף, נלמד כלי שנקרא C.I (אינטליגנציית היסוד) לשחרור טראומות והטמעת שינויים בחיים.

מהיכן מגיעה שיטת EMBT?

שיטת EMBT היא פרי פיתוח שלנו, ומבוססת על לימוד וניסיון רב בשנים בעבודה עם אלפי ילדים, בבתי ספר, בקליניקות פרטיות, בסדנאות ובחוגי העצמה. מאחורינו ניסיון של ארבע-עשרה שנים בהפעלת תכנית 'תשומת לב' (פרי פיתוח שלנו) במערכת החינוך, וניסיון של שש-עשרה שנים בהפעלת קליניקות טיפוליות, בקליניקה פרטית ובקליניקות בתוך בתי ספר. הלימודים והדרך שעברנו, ההתפתחות האישית והכלים שאספנו ושזרנו בדרך, ביחד עם מידע שמתקבל בתקשור, הביאו אותנו לפתח את השיטה ולפתוח את בית הספר להכשרת מטפלים רגשיים.

 

אנחנו ערים, כמוך, למצוקה של הורים וילדים ולכן אנחנו מחפשים אותך ומזמינים אותך להצטרף אלינו, לרכוש מקצוע שהוא לגמרי השליחות שלך ולהביא ריפוי לעולמם של הילדים.

מה עוד כוללים הלימודים?

מסלול הלימודים מקיף ומכסה את כל הגישות שמוזכרות למעלה, מהתיאוריה ומה עומד מאחוריה דרך תרגול ויישום וכיצד להתאים את הטיפול מבחינה מעשית לכל ילד וילדה.  הלימודים כוללים את כל ההיבטים הכרוכים בעבודה עם ילדים, המקצועיים, האישיים, חוק ואתיקה בעבודה עם ילדים וההיבטים העסקיים. הלימוד מועבר דרך חוויה, עבודה, דיון והתנסות אישית וכלל גם ליווי אישי.

לכן, בנוסף ללימוד המקצועי ולהתפתחות האישית אנחנו משלבים מנחים חיצוניים בתחומים שיתמכו בעסק שלכם, כגון:

1. חוק ואתיקה בתחום הטיפול בילדים.

2. הצעדים להקמת עסק מצליח.

3. דרכים לשיווק פה לאוזן ונוכחות דיגיטלית ברשת.

4. ריטריטים קצרים לתרגול והעמקה.

למי מיועדים הלימודים?

מסלול הלימודים פתוח לכל מי שמרגישים בתוכם את השליחות והדחיפות להביא ריפוי לעולמם של הילדים, מי שאוהבים ילדים ומי שמוכנים לתרום את חלקם להפיכת עולמם של הילדים ועולמנו, למקום טוב יותר. אין צורך בהכשרה מוקדמת.

 

הלימודים הינם לימודי תעודה למי שרוצים לפתוח עסק עצמאי כמטפלים ומאמנים רגשיים לילדים ונוער.

מה מקבלים בסיום?

לאחר השלמת הלימודים ועמידה בכל התנאים והדרישות, מקבלים הבוגרים שתי תעודות:

1. תעודת מטפל ומאמן רגשי לילדים ונוער בשיטת EMBT.

2. תעודת מנחה לקבוצות ילדים ולתוכנית 'תשומת לב', תעודה המתאימה גם לתוכנית מספר 2635 במאגר התוכניות של משרד החינוך.

התעודות מקנות לכם את האפשרות לנהל קליניקה מצליחה לטיפול בילדים ונוער, לפתוח מרכזים לילדים ונוער, לקיים חוגים וסדנאות לילדים ונוער וגם את האפשרות להשתלב, כמנחים בתוכנית 'תשומת לב' בבתי ספר.

מזמינים אותך לצמוח בשביל להיות ריפוי עבור ילדים

איך נרשמים? מתי, איפה וכמה?

טיפול בילדים ונגיעה בנפשם, דורשים אחריות ומוכנות ללמידה והתפתחות. תנאי קבלה ללימודים הוא מפגש אישי להיכרות וראיון אישי, במפגש אנחנו גם נותנים את כל הפרטים, עונים לשאלות ובודקים ביחד איתך את התאמתך למסלול הלימודים

.

על-מנת לקבוע מועד לפגישה, יש להשאיר פרטים בטופס ההרשמה בראש הדף או בטופס שבהמשך הדף.

בכל שנה נפתחים שני מחזורי לימודים, בשעות הבוקר.

החלה ההרשמה למחזור 11.

(מחזור מספר 10 יצא לדרך בחודש מרץ 2024.)

אנחנו שמחים ומתרגשים לפתוח את ההרשמה למחזור מספר 11:

הלימודים במחזור זה יתקיימו בימי שלישי בשעות 13:30 - 09:00

ויחלו בתאריך 03.09.2024.

מסלול הלימודים נמשך כשנה שלמה ומתקיים בנס ציונה.

תכנית מפגשים (סילבוס) תינתן במפגש ההיכרות וראיון האישי.

הלימודים הם פרונטליים. המפגשים מצולמים ומוקלטים עם אפשרות לצפייה חוזרת.

הפניה היא לגברים ונשים כאחד.

מזמינים אותך ללמוד באווירה חמה וביתית
את שיטת הטיפול הטובה והעדכנית ביותר

בוגרי המסלול משתפים

ועוד רגע אחד מזמנך, לפני מילוי הפרטים:
האם עצרת לרגע ובדקת? האם הקשבת לקריאה הפנימית?

* ברשותך, אנחנו רושמים ללימודים רק מי שמגיעים בעקבות הקשבה פנימה והליכה עם הלב.

מנחי הקורס ויוצרי השיטה:

בת-אל ויריב גרוסמן. מנהלים קליניקות מצליחות, למעלה מעשור וממשיכים לטפל ולהביא ריפוי לעולמם של הילדים. שנינו בוגרי מסלולי לימודים רבים ושונים, ביניהם לימודי אימון, טיפול רגשי, זן, מיינדפולנס וטיפולים אנרגטיים. שנינו מורים למדיטציה ומורים למטפלים מזה כ-8 שנים. היוזמים, מנהלים ומפעילים תכנית מצליחה למיינדפולנס "תשומת לב" בבתי ספר, לתלמידים ולמורים, למעלה מעשר שנים. 

EMBT_Logo_transparent.png
bottom of page