top of page
EMBT_Logo_transparent.png

בית ספר שהוא בית למטפלים
מחזור מספר 10 יוצא לדרך

מסלול הלימודים המקיף והמקצועי
להכשרת מאמנים ומטפלים רגשיים לילדים ונוער

ההזדמנות שלך להגשים את עצמך
להביא ריפוי לילדים ולחיות בחופש כלכלי

9b48ed_88d8f0517ba24c728d0be987911decab.

ראשית, אנחנו רוצים לברך אותך על שהקשבת לקריאה הפנימית והגעת לפה. אנחנו שמחים על ההזדמנות להיפגש כאן באופן וירטואלי. אבל בשביל לאפשר לך להגשים את מה שהתחיל בהקשבה לקריאה הפנימית, חשוב להשאיר פרטים בטופס.

אנחנו מודעים לכך שיש לא מעט חששות
כשפונים לכיוון של טיפול בילדים
ולכן אצלנו לא רק לומדים
אלא גם עוברים תהליך משמעותי
שמכין אותך לטפל ולעבוד עם ילדים
בצד המקצועי  הרגשי המנטלי והפרקטי

מהי שיטת EMBT?

EMBT אלו הם ראשי תיבות של Emotional Mind Body Therapy.

בוגרי הקורס מקבלים תעודה של מטפלים רגשיים בשיטת EMBT.

 

מה זה בעצם אומר?

שיטת הטיפול EMBT היא שיטת טיפול אינטגרטיבית המורכבת מארבע גישות עיקריות ומשלבת אותן זו בזו בצורה מושלמת. הגישות והשילוב ביניהן נלמדים במסלול הלימודים:

1. אימון ילדים ונוער. גישה המביאה הקשבה ייחודית, אוהבת, מכילה ובלתי שיפוטית שיוצרת מרחב נקי, מחבק ונוח לילדים ומספקת להם חווית הקשבה שלא חוו בשום מקום. בחלק זה של הקורס, נלמד להקשיב, לשאול שאלות, ליצור מרחב מכיל המאפשר חקירה והתפתחות, לנהל את התגובות והרגשות שלנו כמטפלים.

נלמד לסמוך, לראות את הגדולה והכוחות שיש בילד שיושב לפנינו, ולהראות לו אותם. נלמד ונתרגל כיצד לשים את היחסים בינינו ראשונים במעלה. נלמד לזהות ולעבוד עם רגשות, להקשיב לגוף ולתחושות, לדבר עובדות ולנהל שיח מקרב.

2. טיפול רגשי לילדים ונוער. גישה המביאה כלים מדויקים לעבודה רגשית עם ילדים. נלמד לעבוד עם רגשות, לפתוח רגשות באמצעות קלפים, ציור, משחק ופעילויות שונות. ניחשף לספרות מקצועית, נלמד וננתח ביחד את התורות הקיימות בתחום, נלמד ונתרגל כיצד להכיל רגשות שונים של ילדים, תוך גילוי אמפתיה רבה, מבלי להזדהות.

3. מיינדפולנס לילדים ונוער. גישה המביאה את כלי המדיטציה, הנשימות, ההקשבה לגוף והקשבה למחשבות ומנגישה אותם לילדים ונוער. נלמד לעבוד עם שיפוטיות, פחד, חוסר ביטחון, תסכול, חוסר אונים ודומיהם, בעיקר באמצעות המיומנות לעצור לרגע ורק להיות. נלמד איך לאפשר לילד להיות, פשוט להיות הוא. בחלק זה נעמיק בלימוד ובתרגול של פילוסופיה עתיקה מהמזרח, בצורה ובדרך שמתאימות לחיינו כאן בעידן של היום.

4. טיפול אנרגטי וטיפול בטראומות. בחלק זה נכיר ונלמד לשלב עבודה אנרגטית בצורה שתתאים לילדים ותעשה איתם פלאים. הכלים, רובם, מקורם בשיטה נוספת שנקראת תודעת ריפוי אשר תוקשרה ופותחה על-ידי קרן לוי ויריב גרוסמן ואשר נלמדת בארץ, מאז שנת 2017 ומכשירה מטפלים בתודעת ריפוי. זוהי גישה עוקפת תודעה שעובדת מצוין עם כל הגילאים. אחד היתרונות שלה הוא עבודה עם אלו שלא אוהבים לדבר או פחות משתפים פעולה עם משחק והפעלות שונות. התוצאות של תודעת ריפוי בטיפול בילדים, הן מרחיקות לכת בכל התחומים (האישי, החברתי, הלימודי, ההישגי והבריאותי). בנוסף, נלמד כלי שנקרא C.I (אינטליגנציית היסוד) לשחרור טראומות והטמעת שינויים בחיים.

מהיכן מגיעה שיטת EMBT?

שיטת EMBT היא פרי פיתוח שלנו, ומבוססת על לימוד וניסיון רב בשנים בעבודה עם אלפי ילדים, בבתי ספר, בקליניקות פרטיות, בסדנאות ובחוגי העצמה. מאחורינו ניסיון של ארבע-עשרה שנים בהפעלת תכנית 'תשומת לב' (פרי פיתוח שלנו) במערכת החינוך, וניסיון של שש-עשרה שנים בהפעלת קליניקות טיפוליות, בקליניקה פרטית ובקליניקות בתוך בתי ספר. הלימודים והדרך שעברנו, ההתפתחות האישית והכלים שאספנו ושזרנו בדרך, ביחד עם מידע שמתקבל בתקשור, הביאו אותנו לפתח את השיטה ולפתוח את בית הספר להכשרת מטפלים רגשיים.

 

אנחנו ערים, כמוך, למצוקה של הורים וילדים ולכן אנחנו מחפשים אותך ומזמינים אותך להצטרף אלינו, לרכוש מקצוע שהוא לגמרי השליחות שלך ולהביא ריפוי לעולמם של הילדים.

מה עוד כוללים הלימודים?

מסלול הלימודים מקיף ומכסה את כל הגישות שמוזכרות למעלה, מהתיאוריה ומה עומד מאחוריה דרך תרגול ויישום וכיצד להתאים את הטיפול מבחינה מעשית לכל ילד וילדה.  הלימודים כוללים את כל ההיבטים הכרוכים בעבודה עם ילדים, המקצועיים, האישיים, חוק ואתיקה בעבודה עם ילדים וההיבטים העסקיים. הלימוד מועבר דרך חוויה, עבודה, דיון והתנסות אישית וכלל גם ליווי אישי.

לכן, בנוסף ללימוד המקצועי ולהתפתחות האישית אנחנו משלבים מנחים חיצוניים בתחומים שיתמכו בעסק שלכם, כגון:

1. חוק ואתיקה בתחום הטיפול בילדים.

2. הצעדים להקמת עסק מצליח.

3. דרכים לשיווק פה לאוזן ונוכחות דיגיטלית ברשת.

4. ריטריטים קצרים לתרגול והעמקה.

למי מיועדים הלימודים?

מסלול הלימודים פתוח לכל מי שמרגישים בתוכם את השליחות והדחיפות להביא ריפוי לעולמם של הילדים, מי שאוהבים ילדים ומי שמוכנים לתרום את חלקם להפיכת עולמם של הילדים ועולמנו, למקום טוב יותר. אין צורך בהכשרה מוקדמת.

 

הלימודים הינם לימודי תעודה למי שרוצים לפתוח עסק עצמאי כמטפלים ומאמנים רגשיים לילדים ונוער.

מה מקבלים בסיום?

לאחר השלמת הלימודים ועמידה בכל התנאים והדרישות, מקבלים הבוגרים שתי תעודות:

1. תעודת מטפל ומאמן רגשי לילדים ונוער בשיטת EMBT.

2. תעודת מנחה לקבוצות ילדים ולתוכנית 'תשומת לב', תעודה המתאימה גם לתוכנית מספר 2635 במאגר התוכניות של משרד החינוך.

התעודות מקנות לכם את האפשרות לנהל קליניקה מצליחה לטיפול בילדים ונוער, לפתוח מרכזים לילדים ונוער, לקיים חוגים וסדנאות לילדים ונוער וגם את האפשרות להשתלב, כמנחים בתוכנית 'תשומת לב' בבתי ספר.

מזמינים אותך לצמוח בשביל להיות ריפוי עבור ילדים

איך נרשמים? מתי, איפה וכמה?

טיפול בילדים ונגיעה בנפשם, דורשים אחריות ומוכנות ללמידה והתפתחות. תנאי קבלה ללימודים הוא מפגש אישי להיכרות וראיון אישי, במפגש אנחנו גם נותנים את כל הפרטים, עונים לשאלות ובודקים ביחד איתך את התאמתך למסלול הלימודים

.

על-מנת לקבוע מועד לפגישה, יש להשאיר פרטים בטופס ההרשמה בראש הדף או בטופס שבהמשך הדף.

בכל שנה נפתחים שני מחזורי לימודים, בשעות הבוקר.

ההרשמה למחזור 10 בעיצומה.

(מחזור מספר 9 יצא לדרך בספטמבר 2023.)

אנחנו שמחים ומתרגשים לפתוח את ההרשמה למחזור מספר 10:

הלימודים במחזור זה יתקיימו בימי חמישי בשעות 13:30 - 09:00

ויחלו בתאריך 07.03.2024.

 

מסלול הלימודים נמשך כשנה שלמה ומתקיים בנס ציונה.

תכנית מפגשים (סילבוס) תינתן במפגש ההיכרות וראיון האישי.

הלימודים הם פרונטליים. המפגשים מצולמים ומוקלטים עם אפשרות לצפייה חוזרת.

הפנייה היא לגברים ונשים כאחד.

מזמינים אותך ללמוד באווירה חמה וביתית
את שיטת הטיפול הטובה והעדכנית ביותר

בוגרי המסלול משתפים

אז.... בחרת להקשיב לקריאה הפנימית
ולהגשים חלום?

מנחי הקורס:

מנחי הקורס, בת-אל ויריב גרוסמן, מפעילים קליניקות מצליחות בעשור האחרון וממשיכים לטפל ולהביא ריפוי לעולמם של הילדים. בוגרי מסלולי לימודים רבים, ביניהם לימודי אימון, טיפול רגשי, זן, מיינדפולנס וטיפולים אנרגטיים. מורים למדיטציה. מורים למטפלים מזה כ-6 שנים. מנהלים ומפעילים תכנית מצליחה למיינדפולנס בבתי ספר, לתלמידים ולמורים, בעשר השנים האחרונות. 

EMBT_Logo_transparent.png
bottom of page